Чи потрібен штатний поліграфолог?

У наш час все більш традиційним стає використання поліграфа (“детектора брехні”) для перевірки кандидатів на працевлаштування або діючих співробітників. Для реалізації цього завдання і скорочення витрат на перевірку, багато компаній вводять в штат свого фахівця поліграфа. Проте даний підхід має не тільки переваги, а й свої недоліки.

До переваг підготовки штатного поліграфолога впевнено можна віднести загальне скорочення витрат на тестування на поліграфі. Проста арифметика показує, що, наприклад, при навантаженні на поліграфолога 40 тестувань на місяць і зарплати 10 000 гривень вартість тестування на детекторі брехні становитиме – 250 гривень за одне тестування.

Незважаючи на фінансову привабливість описаного вище підходу, включення в штат фахівця поліграфа “детектора брехні” має ряд істотних недоліків. Розглянемо основні:

1. Напевно головним недоліком є ​​- так зване “зрощування поліграфолога з колективом”, що однозначно матиме негативний вплив на результати поліграфної перевірки. Взаємодіючи з іншими співробітниками компанії, у поліграфолога з часом стануть формуватися симпатії або антипатії до членів колективу. Проводячи тестування поліграфолог (особливо мало досвідчений) може навіть несвідомо “натягувати” результати перевірки на детекторі брехні в сторону “виправдання” або “звинувачення”, в залежності від наявності позитивного або негативного ставлення до особи яка перевіряється. І це зрозуміло, адже не так просто “звинуватити” людини в здійсненні будь-яких протиправних дій, якщо до цього з ним встановилися дружні стосунки. І з іншого боку, неодноразово чуючи негативні відгуки про людину, нехай навіть і в узагальненій формі, без будь-якої конкретики, – тестування на поліграфі може неусвідомлено перетворитися в вишукування негативу у особи я перевіряється.

2. Досить важливим фактором, який негативно впливає на результати перевірки на поліграфі детекторі брехні, – є психологічне емоційне вигорання фахівця, адже професія поліграфолога часто вимагає вирішення складних завдань і прийняття непростих доленосних рішень. Серед багатьох ознак емоційного вигорання можна виділити – зниження професійної мотивації – робота поступово перетворюється на формальне виконання своїх службових обов’язків, що призводить до зниження якості її виконання.

У свою чергу, залучення до перевірок сторонніх фахівців забезпечить не ангажований підхід до виконання поставлених завдань. Крім цього завжди залишається можливість “відчувати” поліграфологів різних компаній і шкіл, адже очевидно, що у кожного окремого спеціаліста є свій, бажаний їм, арсенал методик і своя індивідуальна манера спілкування з особою яка перевіряється. Існує думка, що перевірити на детекторі брехні може кожен, хто пройшов відповідну підготовку. Але далеко не кожен за особистими якостями здатний добути в ході співбесіди необхідну інформацію, що цікавить замовника інформації.

Таким чином, приймаючи рішення про введення в штат фахівця по детектору брехні, необхідно розуміти всі плюси і мінуси такого підходу.

Замовити дзвінок

    Ім'я *

    Телефон *

    ×
    Call Now Button