Найбільш поширені запитання

 

Наскільки достовірними є результати тестування?

Тестування на поліграфі проводиться у формі тестів: під час реєстрації фізіологічних показників, тому, хто перевіряється, ставлять низку питань.

Точність висновків залежить від застосовуваного формату тесту:

  1. Під час проведення розслідувань застосовуються діагностичні тести, середня точність яких 96% і вище. Але один такий тест дозволяє перевірити лише одне питання, наприклад: «Ви робили крадіжку грошей із сейфу компанії «ХХХ»?».
  2. Під час проведення кадрових тестувань застосовуються тести, які включають і дозволяють перевірити кілька питань різної спрямованості (наприклад, вживання наркотиків, наявність проблем із законом, присвоєння службового майна). Середня точність таких тестів – 90%. Але вважається, що для кадрового тестування такої точності цілком достатньо.

Для підвищення достовірності результатів кадрових тестів за потреби проводяться додаткові точніші діагностичні тести. Саме тому перевірочних питань не має бути багато, щоб не перевантажувати особу, що перевіряється. Адже перевірка на поліграфі – детекторі брехні – процедура, що втомлює.

Як хвилювання впливає на результат?

Усі, хто проходить тестування на поліграфі, хвилюються. Це абсолютно нормально для такої ситуації. Хвилювання – це рівномірний фоновий стан, який використовується як базовий рівень, так би мовити, точка відліку. Таким чином, будь-яке хвилювання легко відфільтровується і не знижує точність висновків.

Хто може звернутися до поліграфолога

Послуга доступна для будь-яких компаній, підприємств, фізичних осіб, якщо її проведення не суперечить чинному законодавству України.

Кого можна перевіряти на поліграфі?

Тестування проходять особи віком від 18 років. Перед процедурою вони підписують Заяву про добровільну згоду проходження психофізіологічного дослідження із застосуванням комп'ютерного поліграфа. За необхідності опитування таким способом дозволене і для підлітків (тут допустимий вік визначається індивідуально і залежить від рівня психічного розвитку), але обов'язково з дозволу батьків або опікунів, що також фіксується документально.

Чи впливають ліки на результати?

Не завжди. Заспокійливі, седативні препарати, що діють на ЦНС, можуть негативно впливати на фізіологічні показники. Як правило, перед проведенням основних тестів роблять пробний адаптаційний тест для оцінки адекватності психофізіологічного реагування особи, що перевіряється. І лише у випадку, якщо результати цього тесту задовільні, проводиться основне тестування.

Загалом не рекомендується прийом лікарських засобів за 48 годин до початку процедури.

Перевірка на детекторі неправди добровільна?

Так, вона не може проводитися примусово.

Чи потрібно людині, яка проходить тестування, заздалегідь показувати список запитань, які будуть поставлені?

За бажанням особи, що перевіряється, вона може бути ознайомлена з попереднім списком питань. Але, як правило, їхнє остаточне формулювання проводиться під час попередньої бесіди з особою, що тестується. Перед записом тесту всі його питання детально обговорюються, при цьому несподіваних питань не задається. Тобто на момент запису тесту людина точно знає, як дослівно звучатимуть тестові питання.

Що вимірюється поліграфом?

Стандартний прилад фіксує зміни артеріального тиску, пульс, силу імпульсу, шкірні гальванічні реакції (діяльність потових залоз), грудне та черевне (або абдоміальне) дихання. Детектор брехні дозволяє зафіксувати навіть незначні відхилення норми під час брехні на тестові питання.

Якщо людина хоче обдурити, на рівні симпатичної нервової системи у неї інстинктивно запускається процес самозахисту. Саме його активацію відстежує та фіксує поліграф.

Кому видаються результати

Їх на руки отримує клієнт (замовник тестування) або його довірена особа. Якщо це роботодавець, тоді результати видаються йому. Копії не роблять. Сам опитуваний результати на руки не отримує, крім випадків, якщо він сам є замовником тестування.



Замовити дзвінок

    Ім'я *

    Телефон *

    ×
    Call Now Button