Найбільш поширені запитання

Тестування на поліграфі проводиться у формі тестів: під час реєстрації фізіологічних показників, тому, хто перевіряється, ставлять низку питань.

Точність висновків залежить від застосовуваного формату тесту:

1. Під час проведення розслідувань застосовуються діагностичні тести, середня точність яких 96% і вище. Але один такий тест дозволяє перевірити лише одне питання, наприклад: «Ви робили крадіжку грошей із сейфу компанії «ХХХ»?».

2. Під час проведення кадрових тестувань застосовуються тести, які включають і дозволяють перевірити кілька питань різної спрямованості (наприклад, вживання наркотиків, наявність проблем із законом, присвоєння службового майна). Середня точність таких тестів – 90%. Але вважається, що для кадрового тестування такої точності цілком достатньо.

Для підвищення достовірності результатів кадрових тестів за потреби проводяться додаткові точніші діагностичні тести. Саме тому перевірочних питань не має бути багато, щоб не перевантажувати особу, що перевіряється. Адже перевірка на поліграфі – детекторі брехні – процедура, що втомлює.
Усі, хто проходить тестування на поліграфі, хвилюються. Це абсолютно нормально для такої ситуації. Хвилювання – це рівномірний фоновий стан, який використовується як базовий рівень, так би мовити, точка відліку. Таким чином, будь-яке хвилювання легко відфільтровується і не впливає на точність висновків.
Послуга доступна для будь-яких компаній, підприємств, фізичних осіб, якщо її проведення не суперечить чинному законодавству України.
Тестування проходять особи віком від 18 років. Перед процедурою вони підписують Заяву про добровільну згоду проходження психофізіологічного дослідження із застосуванням комп'ютерного поліграфа. За необхідності опитування таким способом дозволене і для підлітків (тут допустимий вік визначається індивідуально і залежить від рівня психічного розвитку), але обов'язково з дозволу батьків або опікунів, що також фіксується документально. Більш детально з обмеженнями можна ознайомитись за цим посиланням: Обмеження
Не завжди. Заспокійливі, седативні препарати, що діють на центральну нервову систему, можуть негативно впливати на фізіологічні показники. Як правило, перед проведенням основних тестів роблять пробний адаптаційний тест для оцінки адекватності психофізіологічного реагування особи, що перевіряється. І лише у випадку, якщо результати цього тесту задовільні, проводиться основне тестування. Якщо показники не придатні для оцінювання - тестування не проводиться.

Загалом не рекомендується прийом лікарських засобів за 48 годин до початку процедури.
Так! Тестування на поліграфі не може проводитись примусово. Перед початком тестування (до одягання датчиків поліграфу на особу, що досліджується) обов'язково потрібно оформити Заяву про добровільну згоду на проходження тестування. У різних компаніях форма цієї Заяви може відрізнятись, але обов'язковим є зазначення у ній добровільності участі у тестуванні.
За бажанням особи, що тестується, вона може бути ознайомлена зі списком запитань. Але, як правило, остаточне формулювання запитань проводиться під час їх обговорення безпосередньо перед записом тесту. При цьому несподіваних запитань не задається. Тобто на момент запису тесту тестований точно знає, як дослівно звучатимуть тестові питання.

Однак, існують підходи при яких обговорюється лише загальна тема тесту. Тобто на момент запису тесту тестований не знає точного формулювання тестових запитань.

У нашій Компанії, як правило, використовуються тестові формати поліграфологічних шкіл США, які зобов'язують детального обговорення усіх тестових запитань перед записом тесту. І жодних несподіванок!
Стандартний прилад фіксує зміни артеріального тиску, характеристики пульсу, шкірні гальванічні реакції (діяльність потових залоз), дихання (окремо грудного та абдоміального (черевного) типів). Детектор брехні дозволяє зафіксувати навіть незначні відхилення від норми під час брехні на тестові питання.

Якщо людина хоче обдурити, на рівні симпатичної нервової системи у неї інстинктивно запускається процес самозахисту. Саме його активацію через зміну фізіологічних показників відстежує та фіксує поліграф.
Як правило, результати тестування отримує клієнт (замовник тестування) або його довірена особа. Перевадно результати у вигляді довідки передаються в електронному вигляді (e-mail). Якщо це роботодавець, тоді результати видаються йому. Копії не робляться.

При необхідності опитуваний може бути ознайомлений з результатами тестування.
Періодично виникають ситуації, коли особи, які проходили тестування на поліграфі скаржаться через те, що із-за "провалу перевірки" їм відмовліють у працевлаштуванні.

Звертаємо Вашу увагу на те, що поліграфолог ніколи не робить висновку щодо професійної придатності опитуваного - це прерогатива роботодавця (замовника тестування). Довідка містить лише висновки про цирість відповідей на тестові запитання.

Інколи для уникнення скандалу з кандидатом на правцелаштування роботодавці, відмовляючи їм, мотивують це "провалом поліграфу", хоча насправді це не так.

Хочемо зазначити, що перевірка на поліграфі вважається пройденою успішно, якщо на усі тестові запитання опитуваний дав правдиві відповіді. Інша справа, що роботодавцям не завжди подобається бекграунт (життєвий шлях та певний досвід) кандидатів. Але це не провина поліграфолога.
Замовити дзвінок

    Ім'я *

    Телефон *

    ×
    Call Now Button