Перевірка на поліграфі при працевлаштуванні

Роботодавці оцінюють не тільки досвід роботи нового співробітника, але і особистісні якості, а також ризики, які несе з собою нове обличчя трудового колективу. Не секрет, що багато претендентів прикрашають свої досягнення, професійні навички, а небажані факти про себе приховують.

Для роботодавця є простий спосіб дізнатися правду про претендента – при прийомі на роботу запропонувати тест на поліграфі, який проводиться на добровільних засадах.

Як проводиться тестування, чи законно це, які питання задаються, і як пройти тест, розглянемо далі в цій статті.

Як проходить тест на поліграфі

Детектор брехні – це апарат з датчиками, які вимірюють психофізіологічні показники, такі як частоту черевного і діафрагмального дихання, пульсу, потовиділення, тиск і ін. Датчики кріпляться на випробуваного – на руки, одяг у верхній частині тіла.

Поліграфолог, який проводить дослідження, спочатку проводить усну бесіду з новим співробітником, роз’яснює суть питань, які будуть звучати в ході перевірки, і тільки після цього приступає безпосередньо до самої процедури, тривалість якої становить не більше 1,5-2 години з перервами. Поле завершення тестування проводять фінальну бесіду. Експерт ще деякий час оформляє результати перевірки, і потім надає їх замовнику.

Які питання задаються при перевірці на поліграфі роботодавцем

• вживає претендент наркотичні речовини;
• залучався до відповідальності, чи є судимість;
• чи були факти підробки документів, розкрадання, хабарі тощо;
• чи є не виплачені кредити, аліменти, інші зобов’язання;
• наявність кримінальних зв’язків;
• причини пошуку роботи, звільнення з попередньої.

Під час попередньої бесіди фахівець, який проводить перевірку, докладно обговорює всі питання. Наприклад, якщо говорити про крадіжки на робочому місці, то їх можна трактувати двояко, і без попереднього інструктажу недосвідчений експерт може отримати помилкові результати. Деякі співробітники вважають крадіжкою і блокнот, і соромляться цього, інші ж не вважають крадіжкою і присвоювання вагоміших матеріальних цінностей, наприклад, пари нових комп’ютерів, вважаючи, що вони «заслужили». Тому на попередній бесіді заздалегідь позначають масштаби, при перевищенні яких можна говорити про розкрадання, наприклад, те, що перевищує в вартості 500 грн, і відповідно формулюються питання в ході обстеження.

Наскільки законні психофізіологічні перевірки при працевлаштуванні

Законний чи тест на поліграфі при прийомі на роботу? Так, і тільки за тієї умови, що буде отримано письмову згоду суб’єкта на проведення цієї процедури. Ці тести повністю добровільні, і при небажанні їх проходити кандидат має право відмовитися від інструментальної перевірки на детекторі.

Важливо знати, що не в усі сфери життя роботодавець має законне право заглянути. Згідно з Конституцією України, при перевірці на поліграфі випробуваному не мають права ставити питання про особисте життя, сексуальної орієнтації, віросповідання, політичні погляди.

Як при прийомі на роботу успішно пройти тестування на поліграфі детекторі брехні

 • Хвилювання – це звичайна справа при проходженні перевірки, воно не вплине на результати тесту, оскільки досвідчений фахівець враховує загальний емоційний фон при настройці приладу.
 • Не варто напередодні знімати стрес алкоголем і іншими речовинами, пізно лягати спати. Легше буде пройти тест після повноцінного нічного відпочинку, також не варто приймати заспокійливі і інші препарати перед перевіркою, оскільки досвідченого фахівця не складе труднощів виявити приглушеність емоційних реакцій.
 • Краще співпрацювати з поліграфологом, і на етапі інструктажу розповісти йому про негативні моменти з минулої роботи, якщо такі були.
 • Хороша тактика – впевненість, чіткість і послідовність у відповідях, відкритість, максимальний спокій. При спробах обдурити поліграф, це з вірогідністю до 99% буде видно.
 • Перевірка на поліграфі при працевлаштуванні має тільки два недоліки – це її вартість і необхідність отримати згоду випробуваного. За це роботодавець отримує майже 100% гарантію найняти співробітника, що відповідає вимогам вакансії, і формувати гідну, чесну і компетентну команду, і відразу викрити і відсіяти невідповідних кандидатів на роботу.

Уже понад 10 років сертифіковані експерти-поліграфологи «Lie Detection Group» проводять кадрові та інші перевірки. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися про умови вигідних пакетних пропозицій перевірки співробітників.

Замовити дзвінок

  Ім'я *

  Телефон *

  ×
  Call Now Button