Батьки з раннього дитинства навчають дітей не пускати в будинок незнайомців, не довіряти їм і не йти з ними. Але іноді самі роблять їх частиною домашнього побуту. Вірити новим няні, покоївці, кухареві на слово чи убезпечити себе? Відповідь очевидна. Поліграф для перевірки персоналу можна використовувати ще до початку співпраці або вже під час роботи, у плановому порядку або у разі певних побоювань.
Навіщо потрібна перевірка
На жаль, підроблені рекомендації чи укриття деяких фактів із біографії – не рідкість. Тому перевірка персоналу на детекторі брехні допоможе одразу відсіяти тих кандидатів, які не відповідають вашим вимогам.
Трапляється і так, що питання про перевірку доводиться порушити через виникнення сумнівів, підозр. Оцінка персоналу на поліграфі допоможе визначити, наскільки ефективні співробітники на своєму місці. Важливо! Детектор брехні виявляє приховування будь-яких фактів, вчинення чи невчинення певних дій у минулому, але не підтверджує чи спростовує наявність емоцій/почуттів.
Зверніть увагу на тих претендентів чи співробітників, які уникають перевірки на поліграфі – ймовірно, їм є що приховувати.
Про що розповість поліграф
Домашній персонал має певний рівень доступу до фінансів сім’ї, цінних речей у будинку, проводить значну кількість часу поряд із дітьми. Наприклад, перевірка няні на детекторі брехні допоможе з’ясувати, чи:
- були у її минулому або під час роботи у вас факти жорстокого поводження з дитиною, домашніми тваринами;
- має відповідний досвід та чи всі рекомендації справжні;
- виконує всі ті обов’язки, які були обговорені з роботодавцем та ін.
У цілому перевірка домашнього персоналу на поліграфі може допомогти дізнатися про:
- випадки крадіжок, махінацій із фінансами при закупівлі продуктів, домашньої хімії тощо;
- неприпустиме ставлення до майна роботодавця – факти недобросовісного ставлення до робочої форми, використання речей та меблів;
- привод сторонніх людей у будинок/квартиру без господарів;
- неохайне поводження з їжею, навмисне використання продуктів поганої якості, прострочених, псування готових страв;
- розголошення відомостей про роботодавця стороннім особам, плітки, продаж інформації особистого характеру.
Перевірка включає не тільки сам процес тестування на поліграфі. Це багатоетапний процес, до організації якого ми підходимо дуже ретельно та серйозно. Залежно від ситуації він може включати ознайомлення з інформацією, опитування причетних до справи, вивчення наявних документів. Блоки питань для перевірки розробляються для конкретних випадків та обов’язково узгоджуються із замовником.
Процес перевірки домашнього персоналу на поліграфі триває зазвичай близько 2–3 годин. У саме тестування входить попередня розмова (під час неї людині, що тестують, докладно пояснюють, що відбуватиметься, як правильно поводитися), безпосередньо робота з приладом, спілкування у перерві, якщо виникнуть складності чи питання, а також обговорення результатів.
Важливо пам’ятати, що результати перевірки надає фахівець, аналізуючи дані з поліграфа. Це не автоматичне тестування, де “слово апарату” – закон, а комплекс дій, які потребують спеціальних знань і підготовки. Важливі правильна постановка питання та попереднє обговорення.
На перевірку на поліграфі необхідно отримати згоду випробуваного, але навіть за її наявності деякі питання ставити буде неприпустимо. Обговорити найліпший для вас список і проконсультуватися ви зможете у наших фахівців.