Перевірка чинних співробітників на поліграфі

Психофізіологічне дослідження або тестування на поліграфі, або, простіше кажучи, «Поліграф» – сучасний прилад для перевірки та забезпечення кадрової безпеки, що активно застосовується у багатьох країнах світу. У ході дослідження людині ставлять низку питань. Коли вона відповідає, спеціальний технічний засіб реєструє фізіологічні ознаки, які в результаті дозволяють зробити висновок про щирість відповідей особи, що перевіряється. Перевірка чинних працівників у такий спосіб проводиться періодично для своєчасного виявлення прихованих фактів роботи на конкурентів, розкрадання, шахрайства, зловживання службовим становищем.

Для визначення достовірності чи неправди детектор брехні фіксує параметри дихання, серцебиття, артеріального тиску, електричної активності шкіри. Тестування у такий спосіб проводиться врізних випадках: під час прийому на роботу, службових розслідувань, а також при з’ясуванні особистих питань. У банках, страхових, державних та багатьох інших установах поліграф використовують для працівників, які вже працюють. Методи їх тестування та перевірки кандидатів на посаду дещо відрізняються.

Навіщо це потрібно

При працевлаштуванні визначаються фактори ризику для роботодавця у кандидата на працевлаштування. Це відбувається шляхом виявлення конкретних фактів порушень та з’ясування їх подробиць. Якщо проводиться розслідування, у ньому бере участь не лише персонал, а й інші наближені особи – наприклад аутсорсингові працівники.

Перевірка співробітників на детекторі брехні виконується для:

 • визначення прихованих фактів дисциплінарних, адміністративних чи кримінальних порушень. За допомогою спеціального обладнання простіше виявити, чи була конкретна людина причетна до таких ситуацій і з якої причини;
 • формування в персоналу розуміння того, що покарання все одно настане, проте неприємне стане відомим, тобто мета заходу – профілактика службових провин;
 • отримання відомостей про недоліки та недогляди в системі безпеки.

Тестування проводиться не лише планово. Компанії ініціюють його при звільненні працівника (неважливо, за власним бажанням або з ініціативи роботодавця) або перед його переходом на іншу посаду.

Які є переваги

Процедура корисна для будь-якого підприємства. Роботодавці зазначають, що наявність такого тестування робить співробітників дисциплінованішими. Вони уважніше та відповідальніше ставляться до своїх обов’язків, побоюються будь-яких дій, здатних завдати шкоди компанії.

Наявність детектора брехні для підприємства сприяє підвищенню продуктивності й у результаті збільшує прибуток компанії. Ціна перевірки співробітників на поліграфі є доступною, процес не займає багато часу.

Які питання задають

Список питань залежить від виду діяльності підприємства. У банках цікавляться фінансовою історією, випадками прихованих помилок під час проведення платежів чи переказів на користь. В основному питання стосуються:

 • промислового шпигунства, у тому числі дій на користь конкурентів;
 • хабарництва, крадіжки;
 • взаємодії із кримінальними структурами;
 • виконання трудової дисципліни. Тут навіть просте зависання у соціальних мережах у робочий час може бути розцінено як порушення. Те саме стосується і підроблених лікарняних листів;
 • відносин із іншими співробітниками. Це особливо важливо, якщо є вимоги субординації, тобто нічого, окрім дружби, між колегами не повинно бути;
 • і багато іншого.

Замовити перевірку співробітників на детекторі брехні з приводу (планово чи ні) пропонує компанія LieDetectionGroup. Це наша головна спеціалізація. Ми займаємося кадровими перевірками, службовими розслідуваннями та психофізіологічними експертизами. Проводимо тестування англійською без перекладача. Гарантуємо високу ефективність та точність результатів.

 
Замовити дзвінок

  Ім'я *

  Телефон *

  ×
  Call Now Button