Як обдурити поліграф?

Від автора сайту:

Я фахівець-поліграфолог. Майже на кожному тестуванні я чую від перевірених таке питання: “Чи можна обдурити поліграф?” – і відповідаю, звичайно ж можна. Зараз на просторах інтернет-ресурсів можна знайти безліч різноманітних порад про те, як обдурити поліграф. Але вся складність такого обману полягає в тому, щоб приховати свої спроби протидії поліграфної перевірці (а саме так це називається на мові поліграфологів – “протидія процедурі тестування”). Як правило, спроби обманути поліграф легко виявляються в ході тестування за неадекватними психофізіологічними показниками. Обумовлюється це тим, що кожен навчальний курс підготовки спеціалістів-поліграфологів в обов’язковому порядку передбачає вивчення теми з виявлення і фіксації протидії процедурі тестування.

Метою будь-якого тестування на поліграфі детекторі брехні є перш за все – підтвердження правдивості слів людини, яка перевіряється. Іншими словами, якщо на питання тестування людина, яка проходить тестування, відповідає правдиво, то завдання фахівця-поліграфолога полягає в тому, щоб підтвердити правдивість цих відповідей, через фіксацію відповідного психофізіологічного стану людини при відповідях на ключові питання тестів, у вигляді поліграм (графіків психофізіологічних показників).

У підсумку, в разі виявлення будь-яких ознак протидії процедурі тестування у фахівця-поліграфолога виникає логічне запитання: навіщо “правдивій” людині заважати спробі підтвердити правдивість їі слів ?” В результаті, це призводить до зародження недовіри у фахівця-поліграфолога до людини, яка проходить тестування і збільшується кількість питань для перевірки. Виявлені спроби протидії обов’язково позначаються у висновку за результатами психофізіологічного дослідження і надалі викликає аналогічні питання у замовника перевірки. Таким чином, виявлення ознак “обману поліграфа” завжди має негативні наслідки для людини, яка проходить тестування.

Замовити дзвінок

    Ім'я *

    Телефон *

    ×
    Call Now Button