Як обдурити поліграф?

Як обдурити поліграф? Це питання мучить багатьох із того моменту, як був створений апарат. Можна почути про смішні, безглузді, цілком реалістичні й фантастичні способи, якими користувалися ті, кому довелося стикатися із системою.

Пам’ятаєте, скільки фільмів і про Джеймса Бонда, і про інших героїв було видано, де вони дивовижним чином намагалися обдурити детектор брехні? Одні контролювали серцебиття, деякі люди примудрялися пити заспокійливі та інші препарати, що впливають на пульс і виділення поту. Якщо пошукати інформацію в інтернеті, то можна отримати величезну кількість порад стосовно того, як обдурити детектор брехні. Коли є таке розмаїття інформації, то починаєш сумніватися, чи дійсно апарат бездоганний і не дає збоїв. Варто це з’ясувати.

Види протидії детектору брехні

Чи можна обдурити поліграф? Для цього треба зробити все, щоб організм ніяк не реагував на природні процеси. Доведено, що в той момент, коли людина бреше, вона відчуває хвилювання, що призводить до збою роботи серцевого ритму (або пульсу), потовиділення, змінах у диханні і ще багато у чому. Здавалося б, варто просто навчитися контролювати процес і можна обдурити поліграф. Але чи так це?

Види протидії:

 1. Ліки. Одні приймають препарати, які збуджують або гальмують нервову систему. Важливо зрозуміти, пацієнт випив “таблетку” за призначенням лікаря або з метою обдурити поліграф. Найпопулярнішим вважається препарат від гіпертонії. Він діє як засіб, що знижує артеріальний тиск і блокує викид адреналіну. Крім того, використовують снудійне або заспокійливе, щоб розслабити організм. Кофеїн, сигарети й енергетики теж збивають серцевий ритм, але всі ці методики небезпечні. Вони завдають шкоди здоров’ю й не завжди спрацьовують.
 2. Медитація, транс. Це ще один спосіб, що дозволяє обдурити детектор. Якщо клієнт штучно розслабляє свій організм, намагається думати на абстрактні теми, то таку поведінку помітить досвідчений поліграфолог. Відповіді будуть уповільненими, дії плавними і трохи загальмованими.
 3. Психологія. Як обдурити поліграф за допомогою даного методу? Цей спосіб найдивніший і неефективний. Респондент не хоче давати серйозні відповіді, змінює свідчення, звинувачує поліграфологів у некомпетентності. Усі ці випадки описуються в аналізі проведення опитування. Як обдурити поліграф, нервуючи, вигукуючи відповіді? Ніяк. Фахівці давно розкусили таку манеру поведінки респондентів, тому встановити достовірну картину їм буде не важко.
 4. Фізичні методи. Чи можливо обдурити поліграф таким чином? Є кілька цікавих ідей, про які варто згадати. Респонденти намагаються перенаправити імпульси тіла, напружуючи якусь групу м’язів. Це можуть бути ступні, прес, сідниці або моргання. Деякі стримують дихання при відповідях, починають чхати, кашляти або сопіти. Цікавим є метод застосування кнопки. Вважається, що больовий ефект здатний обдурити детектор брехні, однак є кілька «але». Якщо натиснути стопою на кнопку, заховану в черевику, це спричинить біль, але з кожним разом відчуття притуплятиметься, про що свідчать показання на поліграфі. Не варто й кусати собі язик або дряпати ясна зубочисткою. Спосіб недієвий, та й виглядає людина смішно. Фахівці радять вдома провести експеримент перед дзеркалом: спробувати давати відповіді й одночасно прикушувати язик. Самі побачите, що так робити непомітно не вдасться.

Поради, як обдурити детектор брехні, можуть здаватися цілком логічними. Але хіба професіонали, які спеціально навчалися розшифровці, здатні упустити щось зі своєї практики?

Робота поліграфолога

Як обдурити поліграф, якщо окрім самої техніки поруч сидить експерт? Неможливо повірити в те, що людина, яка не один раз проводила тестування, не помітить якісь дивні речі в поведінці респондента. Усі методи, описані вище, давно були вивчені, тому обдурити детектор брехні не вдасться. Коли фахівець бачить, що тестований всіляко уникає відповідей, він має право зупинити тестування і написати у висновку, що той навмисно саботував тестування.

Чи можна обдурити детектор брехні? Про це ходять різні чутки, з’являються нові методи. Ми пропонуємо свої послуги для вас, якщо хочете отримати корисну інформацію.

Замовити дзвінок

  Ім'я *

  Телефон *

  ×
  Call Now Button