Про тестування

Перевірка на поліграфі детекторі брехні, незалежно від її виду, складається з таких етапів:

1. Вивчення ситуації.

На цьому етапі проводиться збір необхідної для тестування інформації з різних джерел, а саме:

– збір інформації від Замовника перевірки;
– опитування потерпілого, свідків;
– вивчення документів (наприклад матеріалів кримінальної справи – при проведенні психофізіологічної експертизи);
– при необхідності спеціаліст-поліграфолог виїжджає на місце події для його огляду.

2. Складання спеціальних тестів.

Спеціаліст-поліграфолог складає спеціальні тестові блоки, що дозволяють відповісти на питання, поставлені на з’ясування. Остаточне формулювання перевірочних запитань у тестах проводиться вже безпосередньо в ході тестування на стадії передтестової бесіди.

При проведенні кадрових тестувань перевірки питання тестів в обов’язковому порядку узгоджуються з Замовником перевірки.

3. Тестування.

На цьому етапі проводиться безпосередня робота з особою яка перевіряється.

За часом тестування однієї особи переважно займає 2-3 години, але в окремих випадках (наприклад при проведенні експертиз) – кілька днів (по 2-3 години в день).

4. Аналіз результатів тестування і складання звіту.

У більшості випадків час аналізу і оформлення висновку за результатами проведеного психофізіологічного дослідження в нашій компанії не перевищує двох годин. Але іноді, в разі якщо потрібно більш детальний аналіз, наприклад – повторний перегляд відеозапису тестування (що найчастіше потрібно при підозрі до особи яка перевіряється, будь-яким чином протидіяла процедурі тестування) – на аналіз і оформлення звіту йде більше часу, що не перевищує одну добу з моменту закінчення тестування.

Тестування на поліграфі має такі етапи:

1. Передтестова бесіда.

На цьому етапі особі яка перевіряється роз’яснюють основні принципи роботи поліграфа. Обговорюються питання заздалегідь підготовлених тестів і при необхідності уточнюється їх формулювання, для забезпечення повного розуміння особі яка перевіряється сенсу кожного слова або узагальненого поняття. Особі яка перевіряється пояснюють правила проходження тестування, що гарантують їй об’єктивність результатів.

Оформлюється заява про добровільну згоду на проходження тестування.

2. Безпосереднє тестування.

На даному етапі особі яка перевіряється під контролем поліграфа задаються питання тестових блоків, на які вона відповідає тільки “Так” або “Ні”. Таким чином проводиться запис поліграми, яка в подальшому піддається якісному і кількісному аналізу. З метою збору статистичних даних, а також зниження ймовірності похибки – тести пред’являються особі яка перевіряється кілька разів.

3. Межтестовая бесіда.

При необхідності в перервах між пред’явленням одного тесту з особою яка перевіряється може проводитися бесіда з метою вирішення виниклих поточних питань перевірки. Наприклад – при підозрі до особи яка перевіряється та будь-яким чином намагається протидіяти процедурі тестування – проводиться профілактична бесіда.

4. Післятестова бесіда.

При виявленні реагування на перевірочні питання тестів проводиться бесіда з метою з’ясування можливих причин цього з метою отримання додаткової інформації, що має значення для Замовника перевірки.

При проведенні розслідувань, в разі отримання результатів, що вказують на причетність особи яка перевіряється до розслідуваної події – післятестова бесіда, спрямована на схиляння особи яка перевіряється до дачі свідчень.

Приклад поліграми:

poligramma

Замовити дзвінок

    Ім'я *

    Телефон *

    ×
    Call Now Button